Temelli: Kürt'e şirin gözükme taktiği peşindeler
HDP İstanbul Gençlik Meclisi'nin düzenlediği şölende konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Şimdi yeni bir taktik geliştirdiler. Kürt'e şirin gözükme taktiği bu. Aklımızla alay ediyorlar. Bizim aklımızla alay edenlere en güzel yanıtı verelim" dedi.
Eroğlu'ndan haber alınamıyor
Dersim'de hayvanlarını otlatmaya çıkaran 28 yaşındaki Engin Eroğlu'ndan haber alınamıyor. Bölgede yapılan arama çalışmaları sırasında kan ve sürüklenme izlerine rastlandığı iddia edildi
ESP'li Gümüştaş: Sokakta olmaya devam edeceğiz
ESP Genel Başkanı Vekili Gümüştaş: Herkesi hem partimizle hem de sosyalist basın geleneğini bugüne kadar inatla savunmuş Etkin Haber Ajansı çalışanlarıyla dayanışmaya çağırıyorum. Demokratik komuoyu, İstanbul savunucularının özgürlüğü için partimizle dayanışma içinde olmalıdırlar.
HDP Eş Başkanı Temelli: ETHA çalışanları serbest bırakılsın
Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, ajansımıza yapılan polis baskınını kınıyarak çalışanlarımızın serbest bırakılmasını talep etti.
HDP: ETHA gerçekleri yazmaya devam edecek
Ajansımıza dönük polis saldırısına dair açıklama yapan HDP, "Bu son gözaltı da ETHA’yı gazetecilikten vazgeçiremeyecektir. ETHA da özgür basın geleneğinin diğer tüm temsilcileri gibi haber yazmaya devam edecektir" dedi.
Ezilenlerin Sosyalist Partisi: Sokağın sesini yükseltelim!
23 Haziran seçimleri için çıkarılan “İstanbul Sokakta” gazetesini dağıtan ESP üyeleri ve çalışmaları takip eden Etkin Haber Ajansı çalışanları art arda gözaltına alınıyor. Ezilenlerin Sosyalist Partisi konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Buradan bir kez daha haykırıyoruz; bizi aramanıza gerek yok sokaktayız. Sansürle yalanın iktidarını koruyamazsınız” mesajı verdi.
Ajansımıza polis baskını
İstanbul polisi, Atılım Gazetesi'in eki olarak çıkarılan İstanbul Sokakta gazetesinin toplatması olduğu gerekçesiyle ajansımızın bulunduğu binaya baskın düzenledi. Ajansımızda çalışmakta olan 5 kişi ve iki misafir gözaltına alındı.
Yüksekdağ: Gerçeği söylemeye devam edeceğim
HDP önceki dönem Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın tutuklu yargılandığı dava sona erdi. Savunma yapan Yüksekdağ, özyönetimin demokratik bir hak olduğunu vurguladı, "Gerçeğin bedeli ne olursa olsun söylemeye devam edeceğim. Bize yapılan bu yargılamalarla alay konusu olacaksınız. Biz dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz" dedi.
Diyarbakır Barosu: Dosya bir an önce açılsın
Diyarbakır Barosu, katledilen başkanları Tahir Elçi için yaptıkları adalet nöbetinin 180.'sini gerçekleştirdi. Baro, katillerin bulunup yargılanmaları için dava dosyasının bir an önce açılmasını istedi.
Liseliler karneleri yaktı
Liseli gençlik örgütleri, eğitim sistemini protesto etmek için karnelerini yaktı, "Bu eğitim sistemine karşı mücadele ediyoruz" dedi.

ETHA'YI TAKİP EDİN

ETHA'da yayımlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Etkin Haber Ajansı Ticaret ve Limited Şirketi'ne aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden iktibas edilemez.