Rojava'da Newroz coşku ile kutlandı
Kuzey ve Doğu Suriye'nin çok sayıda merkezinde "Newroz ruhu ile tecridi kıralım, Efrin'i özgürleştirelim" şiarıyla Newroz bayramı kutlandı.
Buldan Gezen'in ailesi ile Güven'i ziyaret etti
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Zülküf Gezen ve Leyla Güven'in ailelerini ziyaret etti.
Erdoğan: Televizyonlara talimatı verdim
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ana muhalefetin başındaki zat Hatay'da baraj yok diyor. Televizyonlara talimatı verdim; Bizim oradaki bütün barajları yayınlayın" dedi.
Baskı ve engellemelere rağmen çok sayıda kentte Newroz kutlandı
Newroz'dan önce aralarında HDP il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 112 kişi gözaltına alınmış olmasına rağmen kutlamalar çok sayıda merkezde coşkuyla kutlandı. Halklar meydanlarda "Mutlaka kazanacağız, tecridi kıracağız" dedi.
Batman'da Newroz alanı doldu taştı
Batman'da on binlerce kişi, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle süresiz dönüşümsüz açlık grevinde bulunan DTK Eşbaşkanı Leyla Güven ve Nasır Yağız'ın fotoğraflarının bulunduğu tişörtlerle Newroz kutlamasına katıldı.
Van halkı 'Tecrit kırılacak' sloganıyla Newroz alanına aktı
Van Kalesi'nin eteklerinde bulanan Newroz alanına sabahın erken saatlerinde itibaren gelen onbinlerce kişi, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecride tepki göstererek, açlık grevleri eylemi lehine sloganlar attı.
HDK Eş Sözcüsü Şenoğlu: Bu meydanlar Öcalan'ın sesiyle yankılanacak
Diyarbakır Newrozu'nda konuşan HDK Eş Sözcüsü Sedat Şenoğlu, Newrozun ortak dava ve direnişleri olduğunu belirterek, "Mutlaka bu meydanlar Öcalan'ın sesiyle yankılanacaktır" dedi.
Buldan: Amed meydanı bir gün mutlaka çözüme tanıklık edecektir
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Öcalan'ın mektubunu 6 yıl önce bu meydanda okuduğunu hatırlatarak, "Amed meydanı milyonların şahitliğinde bir gün mutlaka çözüme tekrar tanıklık edecektir. Barışı mutlaka gerçekleştirecektir" dedi.
Temelli Van Newroz'undan seslendi: Tecride isyan ediyoruz
Yüzbinlerin bir araya geldiği Van Newroz'unda konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Tecrit Kürt sorununun çözümsüzlüğüdür. Sayın Öcalan üzerindeki tecride son verin. Newroz alanlarında tecride karşı isyan ediyoruz, kabul etmiyoruz" dedi.
Diyarbakır Newrozu'nda yüzbinler: Mutlaka kazanacağız, tecridi kıracağız
Diyarbakır'da "Mutlaka kazanacağız, tecridi kıracağız" şiarıyla düzenlenen Newroz kutlamasına yüzbinlerce kişi katıldı.

ETHA'YI TAKİP EDİN

ETHA'da yayımlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Etkin Haber Ajansı Ticaret ve Limited Şirketi'ne aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden iktibas edilemez.